Сприяння у вирішенні питань

Дзвоніть за тел.: 050 595 09 02 Дізнайтесь деталі...

Ужгородські «міцні хлопці» мають намір захистити співгородян від агресії «гостей». Запрацювала їхня «гаряча лінія»

Події останніх місяців в Україні спричинили «велике переселення народів». Найдалекоглядніші стали покидати Крим ще навесні, до появи там «ввічливих людей» у зеленому. Згодом почалася масова міграція зі Сходу. Втікачі від війни, шукачі притулку, біженці. Як їх тільки не називають. Вони розселяються по всій Україні.

Багато де їм намагаються допомогти. Ось тільки сигналів про неадекватність гостей зі Сходу стає дедалі більше. Про їхню неготовність приймати запропоновану допомогу із вдячністю, ба, навіть агресію та звичку «покачати права», розповідають періодично не тільки місцеві ЗМІ в різних регіонах, але й демонструють сюжети центральні телеканали.

Хтось називає ці випадки «збігом обставин», поширення інформації про них – агресією проти свого народу, підіграванням путінським провокаціям. Захисники «біженців» упевнені: ті, хто розповідає про дивну поведінку, а часто й хамство та агресію гостей зі Сходу, беруть участь у чиїйсь інформаційній війні, покликані розхитати й посварити Україну зсередини.

Утім, як це не називай, факти того, коли прибульці зі східних регіонів ображають місцевих жителів і навіть застосовують до них фізичне насильство, є і трапляються дедалі частіше. І навіть в Ужгороді вже настільки часто, що в місті утворився рух, покликаний захистити місцевих мешканців від свавілля, хамства та агресії тих, хто називає себе втікачами від війни.

Наразі рух цей не має визначеної назви. Робоча назва – «Ужгородська громадська ініціатива», але самі активісти кажуть, що мріють про справжню хорошу назву, знаки розпізнавання, форму та юридичну легітимність. Запалу ж у них – хоч відбавляй.

Очолили рух Євген Молнар та Степан Молнар. Вони – спортсмени. Кремезні, широкоплечі, серйозні. Євген очолює Ужгородську федерацію єдиноборств. Їхні побратими по спортивних клубах є ідейними однодумцями активістів і вважають: якщо міліція не може захистити ужгородців, то ужгородці повинні захистити себе самі. Тому ці молоді чоловіки об’єднуються у службу, яка легально, у рамках закону не дозволятиме ображати мешканців міста. Ані приїжджим, ані місцевим. В Ужгороді повинні бути порядок і спокій, переконаний майстер спорту міжнародного класу Степан Молнар. Ось що він каже:

– Ситуація досягла такого моменту, коли стояти осторонь – просто не варіант. На сьогодні в Ужгороді зареєстровано вже близько 500 громадян України, що приїхали в наш край зі Сходу. Часто вони поводяться неадекватно. Дуже часто. І ще нічого, якщо їхня невихованість і девіантна поведінка націлені кудись у простір. (Ось днями один із таких «гостей» з машини на донецьких номерах пожбурив пляшку просто у вітрину одного із закладів на проспекті Свободи). Але дедалі частіше до нас звертаються за захистом ті городяни, кого справді образили, принизили, обманули, «кинули», побили. Гості «бикують» у ресторанах і кафе. Відверто хамлять у супермаркетах. Якщо їх упіймають на крадіжці, вчиняють дикі скандали. Ужгородці, які зверталися в міліцію, не побачили адекватної реакції правоохоронців. Інші ж і не намагалися звертатися. Приходили просто до нас. Ми ніякі не бандити, не хулігани (хоча нас часто називають «молодики характерної зовнішності»), ми просто спортсмени, майстри спорту, кандидати, розрядники… Тренуємося і маємо фізичну підготовку. Тож коли нас просять: «Хлопці, захистіть, сил нема», звісно, мусимо йти і «розбиратися». Не важливо, хто звертається: друзі або через знайомих, це ж ужгородці, наші співгородяни. Ми не дамо їх ображати. Тому й об’єдналися.

Євген Молнар, голова Ужгородської федерації єдиноборств, додає:

  • – До цієї справи ми підійшли серйозно. Найняли офіс на Швабській, 37. У нас там буде оперативний штаб. Підготували пакет документів, надіслали в міліцію, відповідні інстанції. Щоб усе було легально. Наші наміри – чисті. Мета – забезпечити порядок і спокій у місті. З 12 серпня запрацювала «гаряча лінія», на яку можна зателефонувати й викликати наш наряд на місце конфлікту. Звісно, ми не займатимемося дрібними сварками, сімейними конфліктами. Будемо втручатися тоді, коли йтиметься про здоров’я, безпеку, гідність ужгородців. І особливо, коли це стосуватиметься нечемних гостей, які не вміють оцінити закарпатську гостинність і зловживають нею.

Попередні переговори з підприємцями, небайдужими людьми дали нам упевненість, що є велике «соціальне замовлення» на діяльність, яку ми запланували. Ось хоча б такий випадок – умисний наїзд міліціонера на жінку-пішохода в центрі міста. Ми повинні проконтролювати, щоб цю справу не спустили на гальмах. У місті ніхто не повинен «бикувати», хамити, погрожувати і вчиняти свавілля. Ми не дозволимо.

У наших найближчих планах – підключити свої монітори до міської системи стеження. Існує мережа відеокамер, вона змонтована, утім використовується неефективно. До неї мають доступ і міліція, і ДАІ, і міська рада. Однак розкриття злочинів за нею – мінімальне. Ось, наприклад, недавній випадок з крадіжкою барсетки. Міліція має портрет крадія практично впритул, знятий такою камерою. І вже кілька тижнів слідчі ходять, пишуть, тягнуть час. Усі свідки вже їх «послали». Кажуть: «Ось запис із камери, цю людину можна знайти за портретом, що ви ходите?». Ми діятимемо рішучіше. Якщо правоохоронці імпотентні, допоможемо їм або, врешті, замінимо, взявши їхні функції на себе. Якщо тільки в цій системі щось не зміниться на краще.

Розмова показала, що активісти готові до спілкування з пресою, готові розповідати про себе, свої плани і прагнення. Готові довести чистоту та законність своїх намірів на ділі й дати будь-які пояснення пресі, щоб донести їх до громадськості. Ось тільки в четвер з’їздять у зону АТО, відвезуть закарпатським бійцям, які перебувають там, зібраний гуманітарний вантаж і повернуться, щоб не дати розгулятися в місті сваволі й не принести сюди нову війну. А передумови для цього, на жаль, є.

Телефон «гарячої лінії» «Ужгородської громадської ініціативи»: 066 901 96 66.

Поділитись із друзями:

Новини

Ужгородський СК «Спорт-Лідер» проаналізував річний підсумок досягнень СК “Спорт-ЛІдер” завершив спортивний рік Меценати з Ужгорода стали Миколайчиками для діток-сиріт з інтернату у Батєві Ужгородські “Спорт-Лідерці” взяли участь у масштабних змаганнях з бойового самбо (ФОТО) «Впливові люди Закарпаття-2018»: До престижного рейтингу увійшов Президент СК «Спорт-Лідер» Євген Молнар Ужгородська збірна СК “Спорт-Лідер” взяла участь у Кубку України з бойового самбо (ФОТО) В Ужгороді говорили про бойове самбо – як мистецтво самозахисту та подолання комплексів (ВІДЕО) Євген Молнар: «Головна ціль – виховати сильних духом та тілом особистостей» В Ужгороді пройшов Чемпіонат зі спорту, який виховує справжніх чоловіків (ФОТО,ВІДЕО) Завтра в Ужгороді пройде Відкритий Чемпіонат Ужгорода з бойового самбо Президент спортивного клубу “Спорт-Лідер” поділиться спортивним досвідом зі спортсменами СК «Пилипецькі Ведмеді» (ФОТО, ВІДЕО) Спортлідерці проходять навчальні збори з найкращими бойовими самбістами (ФОТО,ВІДЕО) Спортсмени спортивного клубу “Спорт-Лідер” вітають друга і активного мецената Євгена Молнара з Днем народження “За здорову націю”: Вулична спартакіада стартувала в Ужгороді (ФОТО) В Ужгороді пройде вулична спартакіада до Дня захисту дітей Ужгородські вихованці спортклубу «Спорт-Лідер» привезли з Чемпіонату “Кубок Хуста” 11 винагород (ФОТО) Президент Ужгородської Федерації Єдиноборств привітав тренера спортивного клубу «Спорт-Лідер» з днем народження Спортсмени спортивного клубу «Спорт-Лідер» вітають Володимира Голуба з Днем народження В Ужгороді пройшов Другий відкритий міжнародний турнір «Uzgorod Challenge 2018» В спортивному клубі ,,Спорт-Лідер” відбулось спільне тренування боксерів з Німеччини та України